Konferencja Katedr Finansów 2023
FINANSE WOBEC WYZWAŃ NOWEJ GOSPODARKI
14-15 września 2023

Konkursy

REGULAMIN KONKURSU PSFiB NA NAJLEPSZE WYSTĄPIENIE wśród osób posiadających maksymalnie stopień naukowy doktora

Regulamin BEST PAPER Award

XV edycja konkursu o Nagrodę Prezesa PAN za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie finansów

Laureaci

  1. Konkurs PSFiB na najlepszą wystąpienie  dla  wśród osób posiadających maksymalnie stopień naukowy doktora wygrał mgr Tomasz Kaczmarek z UEP za prezentację pt. Animating Financial Markets, otrzymując nagrodę w wysokości 2000 zł, specjalne wyróżnienie w wysokości 500 zł otrzymał mgr Jakub Kubiczek z UE w Katowicach za prezentację pt. Determinanty obaw o stabilność dochodu i  ich skutki obserwowalne w zrachowaniach finansowych Polaków podczas pandemii COVID-19. Wydawnictwo Naukowe PWN ufundowało książki dla wszystkich uczestników konkursu PSFiB, a fundacja GPW vouchery edukacyjne za trzy pierwsze miejsca.
  2. Nagrodę BEST PAPER AWARD za najlepszy artykuł zgłoszony na konferencję otrzymał Prof. Dr. Wojciech Stiller oraz Marwin Heinemann z Berlin School of Economics and Law za artykuł pt. Do More Harm than Good? The Optional Reverse Charge Mechanism against Cross-Border Tax Fraud.
  3. Nagrodę Prezesa PAN w XV edycji Konkursu Komitetu Nauk o Finansach PAN za wybitne osiągnięcia w zakresie finansów otrzymała dr hab. Agnieszka Preś-Perepeczo z Uniwersytetu Szczecińskiego za monografię naukową pt. Efekt sygnalizacji - determinanty reakcji akcjonariuszy na zdarzenia korporacyjne w spółkach publicznych, Wydawnictwo Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin 2022.